Kategoriler

Polat Dursun Profesör Ünvanını Aldı

21 Ekim 2016 Cuma 13:37

Türkiye'nin başarılı doktorlarından Sayın Polat DURSUN başarılarının meyvesini almaya devam ediyor. Yaptığı çalışmalarla dünya basınında isminden sıkça söz ettiren Polat Dursun ülkemizde de başarıdan başarıya koşuyor.

 

12 haziran da Türkiye Jinekoloji derneğinin Ankara şubesine büyük bir oyla başkanlığına seçilen Polat DURSUN  19 ekimde de Başkent üniversitesi tarafından Profesör kadrosuna atanmıştır. 

 

Ülkemizi dünyada temsil eden ve hem ülkemizde ve dünyada bir çok hastaya derman olan  Prof. Dr. Polat Dursun tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Profesör Doktor Polat Dursun'nun web sitesinde ve telefon numaralarısından kendisine randevu alabilirsiniz

www.polatdursun.com

0534 517 0556

 

Prof.Dr Polat Dursun Özgeçmiş

2005 yılında Hacettepe üniversitesi tıp fakültesi Kadın hastalıkları ve doğum anabilim dalında uzmanlığımı aldım. Yaklaşık bir yıl aynı üniversitede Prof.Dr. Ali Ayhan’ın Jinekolojik Onkoloji fellow’u olarak çalıştım.

-Ardından İtalya’daki European School of Oncology isimli kuruluştan kazandığım burs ile Almanya Leipzig’de sinir koruyucu radikal histerektominin temellerini öğrenmek üzere Prof.M.Hockel ile çalıştım

Bu sırada Tübitak-Türk Alman Jinekoloji bursunu almaya hak kazandım.

-Berlin Charite Hospital’de Laparoskopik jinekolojik onkolojinin önemli isimlerinden olan Prof. A.Schneider ile jinekolojik kanserlerde laparoskopi konusunda çalıştım.

-Ardından Fransaya giderek Lille’de Center Oscar Lambret Cancer Center’da Laparoskopik lenfadenektomi ve radikal histerektominin öncülerinden olan Dr.Eric LeBlanc ile beraber çalıştım.

Bu sırada yaptığım araştırmalar ve yayınlar nedeniyle European Association for Cancer Research, European Society for Surgical Oncology ve FIGO/International Gynecologic Cancer Society isimli derneklerden de burslar kazandım.

-JCI-International (Junior Chamber International – Outstanding Young Person of Turkey) tarafından Tıbbi Yenilik ve Araştırmalar kategorisinde birincilik ile ödüllendirildim.

-2007 yılında European Society of Gynecologic Oncology (ESGO) tarafından Avrupa Jinekolog Onkolog (European Gynecologic Oncolog) diploması ile ödüllendirildim.

– Türk Jinekoloji ve Obstetri Derneği Yurtdışı laparoskopik ve robotik cerrahi eğitim bursunu kazandım. -European Network of Gynecological Oncology (ENYGO) kurucu üyelerindenim ve bu derneğin Türkiye temsilcisiyim.

-ESGO tarafından Avrupa’da ders kitabı olarak önerilen “Textbook of Gynecological Oncology “ isimli kitabın editörlerinden birisiyim. -Science citation indeks ve PubMed’ e giren toplam 67 uluslararası yayınım mevcut ve bunlara yaklaşık 400 civarında atıf yapılmıştır.

Uluslararası kongrelerde sunulmuş 100 civarında ve ulusal kongrelerde sunulmuş çok sayıda sunumum mevcuttur.

Normal siteye git