Kategoriler

EMİTT'te Trabzon Rüzgarı Esiyor

EMİTT’e katılarak Trabzon standını ziyaret edenlerle özel olarak ilgilenen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, son yıllarda turizm potansiyelini oldukça üst noktalara taşıyan

25 Ocak 2015 Pazar 12:16

TÜYAP Fuar Merkezi'nde ziyaretçilerini ağırlamakta olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 71 ülke, 4 bin 500'ü aşkın kurum, kuruluş ve beldenin katılımlarıyla devam ediyor.
Kapılarını ziyaretçilerine 22 Ocak’ta açan ve 25 Ocak akşamına kadar devam edecek olan fuarda Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından açılan Trabzon standı katılımcılardan yoğun ilgi görüyor.

EMİTT’e katılarak Trabzon standını ziyaret edenlerle özel olarak ilgilenen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, son yıllarda turizm potansiyelini oldukça üst noktalara taşıyan Trabzon’un 2015 yılında sektörde daha da önemli başarılara imza atacağını kaybetti.

EMİTT fuarına katılarak Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sektör temsilcilerine Trabzon’u tanıtma fırsatı bulduklarını kaydeden Akkaya, “Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak Trabzon’da turizmin kalkınması adına çok önemli adımlar atıyoruz. Botanik parkımızın ihalesi tamamlandı ve yapım çalışmaları başladı. Turizm için son derece etkin bir öneme sahip olan botanik parkın yanı sıra sektör açısından önem arz eden birçok yatırımı daha hayata geçirdik ve birçok yatırım noktasında da çalışmalarımız sürmekte. Yatırım yaparken, esnafımızla, turizmle ilgili sektör temsilcileri ile de hizmet kalitesini arttırmak üzere eğitim ve benzeri faaliyetleri ortaklaşa yürütüyoruz. Trabzon’un turizmden hak ettiğini alması için biz üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız ve önemli adımlar atmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Normal siteye git