Online Satranç Turnuvasını Kendiniz Düzenleyin!

Online Satranç Turnuvasını Kendiniz Düzenleyin!

Online Satranç Turnuvasını Kendiniz Düzenleyin!

Online Satranç Turnuvasını Kendiniz Düzenleyin!

            Satranç yüzyıllardır oynanan, küçük büyük herkesin severek oynadığı iki kişilik bir oyun türüdür. Oyunda siyah ve beyazlar olmak üzere iki tarafında 16’şar taşı vardır. Bu taşlar sekiz piyon, iki kale, iki at, iki fil, bir vezir ve bir şahtan oluşur. 64 karelik satranç tahtasında amaç karşı tarafın şahını ele geçirmektir. Bu nedenle oyunda en değerli taş, şahtır. İki tarafında belirli bir süresi vardır ve bu süre oyun bitmeden biterse, süresi biten oyunu kaybetmiş sayılır.

             Online satranç, son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Aynı kurallarla oynanan oyun; internet üzerinde arkadaşlarımızla ya da tanımadığımız rakiplerle oynamamıza olanak sağlıyor. Zaman geçirmenin yanında zekâ geliştiren bu oyun internet üzerinde turnuvaya katılanlarında oldukça ilgisini çekiyor.

             Kendini geliştirmek için farklı insanlarla oynaması puan üzerine hesaplar açılması ve hile yapma ihtimalini ortadan kaldırması tercih edilmesinin sebeplerinden bir kaçı. Online satranç sayesinde artık turnuvalara çalışan oyun severler, internet üzerinden farklı kullanıcılarla çalışma yapabiliyor ve turnuvalara uygun zaman faaliyetlerine alışabiliyorlar. Uzakta olan lise arkadaşınızla eski günlerdeki gibi satranç oynayabiliyor ve oyun esnasında sohbet edebiliyorsunuz.

             Yüzyıllardır her kesimin zevkle oynadığı bu zekâ gelişim oyununu, satranç takımı aramaya çalışmanıza ya da kendinize uygun bir rakip bulmaya çalışmanıza hiç gerek kalmadı. Artık online satranç sayesinde satranç severler kolaylıkla uygulamayı web sayfasından indirmeye gerek olmadan oynayabiliyorlar.

 

 

 

 26 Eylül 2016 Pazartesi 19:21

http://www.nabiz61.com/haber/online-satranc-turnuvasini-kendiniz-duzenleyin-3303.html